Páťáci a palmový olej

3.1.2019 23:51

Páťáci a palmový olej

Žáci z 5. B zkoumali na Lipce, kde byl a co zažil cestovatel Tom po tom, co se vrátil ze své cesty vyděšený. Pomocí různých indicií zjistili, že byl v Indonésii a setkal se s "lesním mužem" - orangutanem, který byl ve strašném stavu z důvodu kácení deštných pralesů kvůli získání plantáží na pěstování palem pro palmový olej. Během dopoledne si žáci na vlastní kůži vyzkoušeli prožít 4 dny jednoho z místních zvířat s důsledky vypalování pralesa. Dále si zahráli na majitele rýžového pole, rybáře nebo průvodce pralesem a rozhodovali nejen o svém dalším osudu - obchodovali s výrobcem palmového oleje. Poté diskutovali o výrobcích obsahujících palmový olej a o možnostech řešení problému. Na závěr si upekli sušenky bez palmového oleje.