Andersenova noc

17.4.2023 09:59

Jak probíhala Andersenova noc na naší škole? Dozvíte se v článku.


Jako každý rok i letos jsme si ve školní družině připomněli výročí narození známého dánského pohádkáře H. Ch. Andersena. Zapojili jsme se do celorepublikové akce, která je založená na připomenutí dětem, že kniha je nejlepším přítelem člověka.
Během pozdního odpoledne jsme se seznámili se životem Andersena a připomněli si jeho nejznámější pohádky. Tématem, který nás celým večerem provázel, byl Ferda Mravenec od českého spisovatele Ondřeje Sekory. Děti si zasoutěžily v různých disciplínách, vyplňovaly kvízy a křížovky, vyráběly čelenky a mašle, nebo soutěžily na čas ve věšení prádla. Po těchto aktivitách nám všem vyhládlo, a tak jsme se s chutí pustili do dobrot, které nám rodiče nachystali. Užili jsme si dokonce i trochu kultury v podobě divadla!
Akci jsme zakončili stezkou odvahy, ve které jsme zjistili, že jsou naše děti opravdu odvážné, a proto za odměnu získali všichni diplom.
Tento pohádkový večer jsme si náramně užili a už se těšíme zas za rok!

Kolektiv vychovatelek ŠD