Babí léto v Praze

16.10.2018 15:57

Slunečné a teplé počasí doprovázelo žáky z 5.C, kteří vyjeli ve dnech 10. a 11. října na dvoudenní exkurzi do Prahy...


Slunečné a teplé počasí doprovázelo žáky z 5.C, kteří vyjeli ve dnech 10. a 11. října na dvoudenní exkurzi do Prahy. Po příjezdu vlakem je zde čekal velmi rozmanitý program, který navazoval na projekt MŠMT „Paměťové instituce“, z něhož byl i z větší části finančně hrazen.

Během prvního náročného dne si páťáci vyšlápli Královskou cestou na Pražský hrad, a na vlastní oči tak zhlédli historické objekty, o kterých se učili ve vlastivědě. Odpoledne si prohlédli Václavské náměstí a pak se přesunuli na expozici do nové budovy Národního muzea, kde se poutavým způsobem seznámili mj. s méně známými živočichy naší planety, a rozšířili si tak své vědomosti z přírodovědy. Náročný den zakončili vydatnou večeří v restauraci a noclehem v žižkovském hostelu.

Druhý den žáci zůstali věrni Žižkovu a navštívili zde nejvyšší TV věž s výhledem do širokého okolí. Pak se přesunuli do Národního památníku na blízkém Vítkově, kde se zúčastnili programu ke 100. výročí založení ČSR. Po výborném obědě v blízké restauraci se přesunuli na bájný Vyšehrad, kde si mj. připomněli něco ze Starých pověstí českých a pohráli si na hřišti postaveném na stejné téma. Pak už je čekala cesta na nádraží a vlakem zpět domů. Kromě návaznosti na učivo 1. stupně jsme viděli i mnohé další zajímavosti a užili si také spoustu dobrodružství a legrace. A tak to má být.

Všem se nám náročný výlet líbil. Mé poděkování patří nejen paní učitelce Chabičovské, která se ujala role skvělého doprovodu, ale rovněž i zvídavým a nadšeným dětem, pro něž byla tato akce určitě přínosná.

Mgr. Kateřina Ježová, tř. učitelka, organizátorka výjezdu