Čtení knih není pro nás ztraceným časem

6.11.2023 20:54

V ŠD na naší škole je pravidelným ,, poobědovým ,, rituálem četba knih.


 

V 7. oddělení ŠD na naší škole je pravidelným ,, poobědovým ,, rituálem četba knih. Už po cestě z jídelny se mě děti ptají, jestli dnes budeme zase číst. Ano, čteme opravdu každý den. Děti si zaujmou na koberci ve třídě ,, to své místečko , a čekají na další z příhod svých oblíbených hrdinů.


Knihy, z kterých čteme, si děti nosí z domova. Jsou to většinou dárky k narozeninám, k Vánocům nebo knihy, které dostaly jako upomínku na roky strávené v MŠ.
Seznam přečtených knih je už hodně dlouhý ... Kosí bratři, Prázdniny s kouzelnou aktovkou, Už čtu sám, Příhody veselých prvňáčků, O pejskovi a kočičce, Skřítek Vrtulka, Honzíkova cesta, Jak šli zajíci do školy, Darinka a její kamarádi, Radovanovy radovánky ...výčet by byl opravdu dlouhý . Mile mě překvapilo, že si děti vzpomněly i na tituly, které jsme společně četli už před rokem.


Povídáme si rovněž o vzhledu knihy, všímáme si ilustrací a často musíme udělat i ,, pořadník ,, ,kterou knihu budeme číst jako první.
Čtení knih není pro nás ztraceným časem .


Marie Vaculíková.