Den III.B s Ondřejem Sekorou

25.2.2020 17:11

Den III.B s Ondřejem Sekorou


Pátek 14. února nebyl pro děti ze III. B jen obyčejným školním dnem, protože nás čekal den s Ondřejem Sekorou, autorem krásných příběhů o Ferdovi Mravenci, Brouku Pytlíkovi, kuřeti Napipi a dalších veselých literárních postaviček.

Nejprve jsme zamířili do divadla na přestavení Ferda Mravenec, kde jsme se setkali nejen s Ferdou a Pytlíkem, ale i nabručeným hlemýžděm, rozmazlenou Beruškou, polekaným koníkem a tančící housenkou. Představení bylo moc hezké a doprovázela ho krásná výprava i veselé písničky. Všichni jsme Ferdovi drželi palce a dobře to dopadlo.

Po představení jsme zamířili do Moravského zemského muzea na výstavu Mravenčí a jiné práce o životě a díle Ondřeje Sekory. A že se bylo na co dívat! Mimo krásných obrázků a knížek, které jsme si prohlédli, jsme zjistili, že královopolský rodák pan spisovatel a malíř Sekora byl i nadšený entomolog, loutkář, frankofil a ragbyový hráč, trenér a rozhodčí.

Zkrátka Ondřej Sekora - práce všeho druhu!