Deskohrátky

3.3.2023 09:32

Jak probíhaly Deskohrátky ve školní družině? Dozvíte se v článku.

V posledním únorovém týdnu měla naše školní družina velké Deskohrátky. Dozvěděli jsme se, že stolní hry už hráli naši dávní předkové, protože opravdu všichni si rádi hrají a soutěží. Některé z těchto historických her, jako Dámu a Člověče nezlob se, dokonce hrajeme i dodnes. S dětmi jsme vyzkoušeli mnoho starých známých her a také jsme se naučili hry nové, které si děti jako svoje nejoblíbenější do školy nosily. Zahráli jsme si tak třeba i pohádkové divadlo, kdy děti samy tvořily vlastní pohádkové příběhy, a že jsme se u nich pobavili :) nebo velkou hru na postřeh Orlí oko a také zvláštní Pexeso pro uši. Největším překvapením však bylo, že nejoblíbenější hrou mezi dětmi z prvních tříd se staly Šachy. Výborně si s ní poradily a s velkým nadšením jsme mohli uskutečnit i šachový turnaj mezi dětmi prvních tříd. Na konci šachové soutěže ti nejlepší získali sladké medaile a také všichni ostatní hráči za svůj výkon dostali zaslouženou odměnu, protože všichni už vzhledem k věku předvedli neuvěřitelný výkon. Při Deskohrátkách jsme se přesvědčili, že se lze krásně pobavit i bez počítačových her a především s našimi kamarády či nejbližšími. Rádi se k nim budeme vracet.

Pavlína Janalíková

vychovatelka ŠD.