Divadélko Barborka

30.1.2020 15:24

Divadélko Barborka


Čtvrtek 30. 1. byl pro žáky prvního ročníku velice významným dnem. Těšili se, až dostanou své první vysvědčení. Čekání dětem zpříjemnilo představení od divadélka Barborka. Žáci shlédli celkem čtyři krátké příběhy. V prvním příběhu se prvňáčci s Jonášem dozvěděli, jak správně pečovat o své tělo, jak se otužovat a co dělat, když jsme nemocní. V další krátké pohádce učil skřítek žáky třídit odpad a jak se chovat v lese. A proč je důležitý déšť? To dětem řekl mráček Žáček a motýl Augusta. Nejvíce se prvňáčci zasmáli u pohádky o zajíčkovi Ušáčkovi, jak přechytračil kmotru lišku. Všichni se aktivně zapojili do představení, procvičili si jazýčky, naučili se říkanky, zazpívali si společně krásné písničky a protáhli své tělíčka. Program se všem moc líbil.