Exkurze žáků 8. tříd do Prahy

30.9.2019 17:30

Exkurze žáků 8. tříd do Prahy

40 žáků osmých tříd strávilo dva dny prohlídkou nejdůležitějších památek našeho hlavního města. Prošli jsme téměř celý komplex Pražského hradu od Belvederu přes Svatovítskou katedrálu, baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku a Starý královský palác až po Daliborku a Matyášovu bránu. Poté jsme se vydali malostranskými uličkami na Kampu a přes Karlův most pokračovali Královskou cestou na Staroměstské náměstí. Pak nás čekala Staronová synagoga a Starý židovský hřbitov. Děti si odpočinuly v Palladiu a načerpaly sílu na podvečerní procházku Václavským náměstím. Ubytovali jsme se v hotelu a druhý den jsme pokračovali prohlídkou Historické budovy Národního muzea. Program jsme zakončili toulkami po Vyšehradě.