Jablíčkový den v 1.C

23.10.2019 16:28

Jablíčkový den v 1.C


V úterý 22. 10. celé dopoledne patřilo jablíčkám. V průběhu ,,Jablíčkového dne“ si žáci 1. C udělali výstavku různých druhů tohoto ovoce. Seznámili se s historií, povídali si o svém jablíčku v komunitním kruhu a učili se naslouchat spolužáky. Zahráli si pantomimu, jak sadař trhá jablka ze stromu a zazpívali různé písničky. Nechyběla ani krátká pohádka O jabloňce od Eduarda Petišky. Na mazací tabulku si vyzkoušeli jednotažku – jablko. Ve skupinách skládali jablíčkové puzzle, ve kterém byla ukryta slabika a společně si slabiky přečetli. Ve dvojicích určovali počet slabik ve slově, hlasitě četli slova v jablíčku, které si každý utrhl z jabloně. Procvičili si opis písmen, kreslili obrázek podle pokynů paní učitelky, vybarvovali jablíčka podle počtu a podle logické řady. Dále žáci hledali odlišné obrázky, zahráli si stínové domino, vytvořili šaty pro jablíčkovou vílu, pojmenovávali věci potřebné u sklizně, způsoby uchování potravin. A na co se žáci nejvíce těšili? Na ochutnávku jablkového kompotu, nepečeného dortu, moštu a dalších dobrot. Poděkování patří maminkám, které dětem upekly výborný jablkový závin a podpořily netradiční výuku.