Masopust ve 2.C

8.3.2023 15:03

Co je to masopust? Dozvíte se v článku.


V dnešní době má pojem masopust řadu významů. Už ze samotného pojmu „masopust“ lze odvodit slovní spojení „pustit maso“ nebo také „opustit maso“. Tento výraz se pak dostal do češtiny jednak jako slovo masopust a také jako karneval. Dnes se můžeme setkávat s různými názvy, které se pojí vždy s konkrétním místem nebo okolím. Když masopustní doba končí, nastává název končiny, fašank, vostatky, ostatky, voračky, šibřinky nebo karneval. To všechno se dozvěděli žáci z 2.C. Během projektového dne se seznámili s tradicemi, shlédli pohádku ,,Jak to bylo o masopustu", zábavnou formou si procvičili tvoření a řešení tematických slovních úloh, seznámili se s pojmy celek, polovina, třetina, čtvrtina. Zvládli řazení koláčů a dalších obrázků podle velikosti, vyhledávání písmen a skládání slov, vázání jitrnic, skládání puzzle, vyráběli si škrabošky, představovali si své masky a plnili mnoho zajímavých úkolů. Na závěr nechyběla sladká odměna(koblížky a další mňamky). Moc děkujeme maminkám za dobrůtky. ????????Každý žáček si odnesl diplom na památku. Jak se dětem dařilo, se můžete podívat na fotky v příloze.????

Mgr. Kateřina Soukupová

třídní učitelka