Návštěva zdravotnické záchranné služby

31.3.2024 12:57

Se žáky  4. B jsme se byli podívat na zajímavé exkurzi na jednu ze zdravotnických záchranných služeb v Brně


Nejprve nám tisková mluvčí řekla o tom, co na zdravotnické záchranné službe najdeme a co je náplní práce záchranářů a pan záchranář nás provedl první pomocí při zástavě dýchání či krvácení.

Následovala prohlídka stanice, kde jsme viděli operátory, vyřizující hovory na záchrannou službu, zkušební prostory záchranářů a různé druhy záchranných vozů. Dokonce i takový, který jezdí na pomoc například při tornádu a záchranný vůz převážející pacienty s infekčními chorobami.

Pokračovali jsme k praktické ukázce resuscitace na resuscitačních figurínách. Nejprve nám postup vysvětlili a ukázali páni záchranáři a po nich si to vyzkoušeli i žáci. Společně jsme pak uspořádali soutěž o nejlepšího resuscitátora a žáci si odnesli hodnotné ceny. Musím však říct, že si při resuscitaci všichni vedli úžasně a nebála bych se jim svěřit záchranu života.

 

Mgr. Silvie Vodicová, třídní učitelka