Projektový den

25.10.2018 16:54

Projektový den "100 let republiky"


23. října se na naší škole uskutečnil projektový den  „100 let republiky“.

Menší děti pracovaly společně se svými vyučujícími v kmenových třídách, kde vypracovávaly nástěnné projekty o době minulé, ochutnávaly tradiční prvorepublikové dobroty nebo soutěžily.

Žáci 2. stupně si vybrali jednu ze čtrnácti nabízených dílen a v ní se věnovali např. historii Starého Lískovce, české filmové tvorbě, významným mezníkům národních dějin i osobnostem na poli kulturním, vědeckém či sportovním. V nabídce nechybělo ani vaření, tentokrát si děti vyzkoušely výrobu „bramborových lokší“, dále výtvarná, keramická nebo hudební dílna. Zájemci si ověřili své vědomosti i logické uvažování během tematického kvízu.

Výtvory jednotlivých dílen byly po skončení prací vystaveny a budou v následujících týdnech zdobit chodby naší školy.

Na závěr projektového dne všechny čekal výborný oběd v duchu prvorepublikové kuchyně – slepičí vývar s domácími nudlemi, svíčková na smetaně a jablečný kysel coby staročeský dezert. Při odchodu mohly děti ochutnat tradiční pochoutky – tvarohové koláčky a mrkvové šátečky, které pro ně upekly paní učitelky, křížaly i houbového kubu.

Projektový den se vydařil. Ukázal, jaké máme šikovné děti, a zároveň byl důstojnou oslavou stého výročí vzniku republiky.