Šmoulí vesnička

20.4.2023 12:00

O tom, že i Šmoulové nás mohou něco naučit se přesvědčili žáci 2.C. Co všechno zjistili se dozvíte v článku.


Dobrodružný zábavně vzdělávací park Šmoulové navštívili žáci 2.C Viděli krásnou šmoulí vesničku, ve které bydlí Šmoulinka, taťka Šmoula a jejich kamarádi. Šmoulové, postavičky z nejpopulárnějšího evropského komiksu, letos slaví 65 let od svého vzniku. To jsme se dozvěděli po shlédnutí krátkého medailonku o autorovi této postavičky.
Šmoulí kouzelný les nabízí mnoho objevů a interaktivních dobrodružství. Zjistili jsme, kterému ze šmoulů se nejvíce podobáme. Naučili jsme se mluvit šmoulí řečí a hravou formou jsme se dozvěděli, jak chránit nejen šmoulí les, ale i ten náš skutečný les. Prožili jsme dobrodružné dopoledne, učili jsme se chránit přírodu a všichni jsme unikli vzteklému kocourovi Azraelovi a zvítězili nad čarodějem Gargamelem.
Ve škole jsme pak ve dvojicích popisovali postavičky šmoulů a kreslili dle popisu jejich portréty.
Za splněné úkoly každý účastník získal diplom a šmoulí lízátko. Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii.

Mgr. Kateřina Soukupová, 

třídní učitelka