SVATÝ VALENTÝN V 1.C

16.2.2024 01:39

Ve středu 14.2. proběhl ve třídě 1.C projektový den - Svatý Valentýn

V tento den přišly děti buď v růžovém nebo bílém tričku, holky měly krásné čelenky ve vlasech, na tričko bylo dětem připevněno růžové nebo fialové srdíčko. Ráno jsme se všichni pozdravili, popovídali si o historii Sv. Valentýna ( kdo to byl, kde žil, co dělal ) a děti začaly vyrábět valentýnku pro maminku. Po náročné práci si děti zahrály hru: Nejlepší zamilovaná póza( tančily na hudbu, po vypnutí hudby vytvořily pózu). U této hry jsme se všichni moc zasmáli.

Následovalo trošku učení : Srdíčkové slovo - děti rozdělené do skupinek hledaly po třídě písmena a skládaly dané slovo.
Poté se děti musely posilnit výbornými moučníky, které nám upekly maminky. Bylo to moc dobré a všechny děti mlsaly a předly spokojeností.
Potom trošku matematiky - Valentýnské strašidlo ( příklady na vybarvování ), běhací hra : Chyť správný příklad a vlož do správného srdce.
Na závěr vyučování si ještě děti vyrobily krásný papírový tulipán.

Po 5- ti hodinách jsme byli sice všichni trošku unavení, ale všem se nám to moc líbilo a tento den jsme si všichni náramně užili.
Maminkám děkuji za výborné dezerty.

Kamila Horáčková