Týden knihy ve školní družině 

17.4.2023 09:53

Co všechno obnášel Týden knihy ve školní družině? Dozvíte se v článku.


Měsíc březen je spojován nejen s příchodem jara, ale především se jedná o měsíc, který je oslavou čtení, vyprávění příběhů a knížek. A protože i my ve školní družině máme rádi příběhy a knihy jsou našim každodenním společníkem, věnovali jsme celý týden po návratu z jarních prázdnin právě tématice příběhů a zajímavostí ze světa knížek. Děti se tak dozvěděly spoustu nových informací o tom, jak vůbec vzniká knížka, kdo a jakou formou se na vzniku podílí a všechny moc bavily zábavné kvízy a rébusy plné knižních a pohádkových postav. Velký zájem byl o prezentace, při kterých děti mohly svým kamarádům krátce představit svou oblíbenou knížku a na chvíli je vtáhnout do poutavého děje tím, že si pro ně připravili i malou ochutnávku v podobě předčítání vybraných kapitol. Děti si navíc mohly navrhnout vlastní komiks, vznikaly tak opravdu zajímavé a originální příběhy. Největší zábava, které se děti průběžně věnovaly po celý týden, byla výroba netradičních záložek do knihy nebo návrh vlastního přebalu oblíbené knihy. Zkrátka celý týden se nesl ve velice zábavném a kreativním duchu. Je moc příjemné a milé zjištění, že i v dnešní digitální době dětem knihy dělají společnost a ony samy mají ze čtení radost. A i když se v družině s knihami setkáváme denně, tento náš březnový týden knihy byl poněkud netradiční a všichni už se těšíme na příští ročník.