Hurá do Prahy!

14.3.2018 17:30

Dvoudenní exkurze třídy 5.C


Sotva polevily silné mrazivé dny, vyjeli žáci z 5.C ve dnech 14. a 15. března do Prahy. Po příjezdu vlakem je zde čekal  velmi rozmanitý program, který navazoval na projekt MŠMT „Paměťové instituce“, z něhož byl i z větší části finančně hrazen.

Během prvního náročného dne si páťáci vyšlápli Královskou cestou na Pražský hrad, kde na vlastní oči zhlédli historické objekty a osvěžili si informace, o kterých se učili ve vlastivědě. Odpoledne si prohlédli Václavské náměstí a pak se přesunuli na prohlídku nové budovy Národního muzea, kde se prostřednictvím dvou expozicí poutavým způsobem seznámili mj. s méně známými živočichy naší planety, a využili tak své vědomosti z přírodovědy. Náročný den zakončili výbornou večeří v restauraci a noclehem ve stylovém hostelu.

Druhý den si žáci prohlédli několik zajímavých výstav v Technickém muzeu, a dokonce „sfárali“ i do místního rudného a uhelného dolu, který vypadal jako skutečný. Po vydatném obědě v blízké restauraci se metrem přesunuli na bájný Vyšehrad, kde si mj. připomněli něco ze Starých pověstí českých a pohráli si na hřišti postaveném na stejné téma. Pak už je čekala cesta na nádraží a vlakem zpět domů.

Všem se nám náročný výlet líbil. Kromě návaznosti na učivo 1. stupně jsme viděli i mnohé další zajímavosti a užili si také spoustu dobrodružství a legrace. A tak to má být.

 

Mgr. Kateřina Ježová, tř.učitelka a organizátorka výjezdu