Úspěchy našich žáků na VII. Zimní olympiádě dětí a mládeže

15.2.2016 10:14

Chomutov se od 17. do 22. ledna 2016 proměnil v olympijskou vesnici. Poskytl zázemí sportovcům z řad dětí a mládeže, kteří se zúčastnili VII. Zimní olympiády dětí a mládeže. Jejich pořadatel byl spolu s Českým olympijským výborem Ústecký kraj.Přes 1000 dětí ve věku 10 až 16 let reprezentovalo své kraje. Na pěti místech ústeckého regionu soutěžili mladí sportovci ve 30 disciplínách z 10 zimních sportů. Během této akce bylo rozdáno 70 sad medailí.


Chomutov se od 17. do 22. ledna 2016 proměnil v olympijskou vesnici. Poskytl zázemí sportovcům z řad dětí a mládeže, kteří se zúčastnili VII. Zimní olympiády dětí a mládeže. Jejich pořadatel byl spolu s Českým olympijským výborem Ústecký kraj.

Přes 1000 dětí ve věku 10 až 16 let reprezentovalo své kraje. Na pěti místech ústeckého regionu soutěžili mladí sportovci ve 30 disciplínách z 10 zimních sportů. Během této akce bylo rozdáno 70 sad medailí.

Atmosféra této soutěže připomínala olympijské hry, včetně programů při zahajovacím a závěrečném ceremoniálu. Vlajkonoši výprav ze 14 krajů Česka byli z řad významných sportovních osobností v čele s olympijským vítězem z Nagana Dominikem Haškem.

Naši školu a Jihomoravský kraj reprezentovali Radek Kučeřík (8.B) a Štěpán Kudrna (9.B) v ledním hokeji a Josef Holcman (6.A) a Zdeněk Vašulka (8.B) v rychlobruslení. Hokejisté obsadili 7. místo a z rychlobruslení si kluci dovezli 6 medailí. Zdeněk společně s Pepou získali zlato ve štafetě na 1 500 m. V individuálních disciplínách získal Zdeněk stříbro ve sprintu na 333 m, Pepa pak 2 zlaté medaile za vítězství na 333 m a 500 m. Ke zlatým medailím přidal Pepa ještě bronz za supersprint na 111 m.

 

Rozhovor s nejúspěšnějším olympionikem VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016

Josefem Holcmanem - žákem 6.A ZŠ Labská 27

 

Zúčastnil ses Zimních olympijských her dětí a mládeže. Byl jsi i na slavnostním zahájení ? Jak probíhalo?

  Pepa : Na slavnostním zahájení jsem nebyl, zúčastnil jsem se pouze závěrečného ceremoniálu, který byl v Chomutově na zimním stadionu. Celkem jej sledovalo 2000 diváků, líbilo se mi, jak na závěr došlo jako u opravdové olympiády ke zhasnutí olympijského ohně.

  Byla to tvoje první účast na této soutěži ?

  Pepa : Ano, účastnil jsem se těchto závodů poprvé.

  Víme, že jsi hráč hokejového týmu Kometa Brno. Jak ses dostal k nominaci do soutěže rychlobruslařů?

  Pepa : Postoupil jsem z kvalifikace mezi nejlepší. Tato kvalifikace proběhla na stadionu HCM Warrior Brno.

  Musel ses na tuto soutěž speciálně připravovat ? A jaké vybavení rychlobruslař potřebuje ?

  Pepa : Na speciálním treninku jsme trénovali štafetu. Zvláštní oblečení jme neměli, závodili jsme v ribanu, triku a mikině.

  Která z disciplín ti nejlépe vyhovovala?

  Pepa : Absolvoval jsem několik disciplín. Jízda na 111 m, 333m, 500m a štafeta na 1 500 m. Nejvíc se mi líbil závod na 500 m.

  Chtěl by ses v budoucnu věnovat i tomuto sportu?

  Pepa : Ne, chci pokračovat v hokeji.

  Měl jsi během pobytu na této akci možnost sledovat i jiné sporty ? Který tě nejvíc zaujal ?

  Pepa: Sledoval jsem hokejové zápasy v Chomutově.

  Jaký největší zážitek si z tohoto setkání nejlepších sportovců České republiky odnášíš?

  Pepa : Mezi největší zážitek z celé olympiády bych zařadil závěrečný ceremoniál, na kterém jsem obdržel 4 medaile (3 zlaté z 333m, 500 m a štafety a 1 bronzovou z 111 m).

  Ještě jednou ti gratulujeme k vynikajícím výsledkům přejeme hodně dalších úspěchů.