Zeměpisná olympiáda - Nejlepší umístění mezi základními školami v Brně

10.4.2017 11:29

Naši žáci dosáhli opravdu velkého úspěchu, a to ve všech věkových kategoriích na 2. stupni. Jednalo se o Zeměpisnou olympiádu. Soutěž, kde musí žáci uspět jak v teoretické části, při které předvedou znalosti získané ve výuce, tak v praktických částech zaměřených na práci s mapou a na logické uplatnění dovedností při řešení úkolů ze života.


Naši žáci dosáhli opravdu velkého úspěchu, a to ve všech věkových kategoriích na 2. stupni. Jednalo se o Zeměpisnou olympiádu. Soutěž, kde musí žáci uspět jak v teoretické části, při které předvedou znalosti získané ve výuce, tak v praktických částech zaměřených na práci s mapou a na logické uplatnění dovedností při řešení úkolů ze života.

Do městského kola postoupili vítězové kola školního v jednotlivých kategoriích. Zde se utkali s vítězi nejen z ostatních základních škol, ale i s nejlepšími žáky z osmiletých gymnázií a v této konkurenci nejlepších studentů z celého Brna dosáhli následujícího skvělého umístění:

·         kategorie 6. tříd: Patrik Nečas – 4. místo, mezi ZŠ 2. místo

·         kategorie 7. tříd: Vít Kološ – 5. místo, mezi ZŠ 1. místo

·         kategorie 8.- 9. tříd: Daniel Stehlík – 3. místo, mezi ZŠ 1. místo

 

Pokud tedy sečteme celý 2. stupeň, byli žáci z Labské nejlepší mezi základními školami a celkově lepší umístění mělo jediné osmileté gymnázium, a to Gymnázium Terezy Novákové zaměřené na přírodovědné předměty.

Je to obrovský úspěch zejména těchto 3 žáků, kteří se mohou bez obav měřit i se žáky z osmiletých gymnázií. Zároveň je to pro učitele důkaz dobré práce a povzbuzení do další činnosti. A také ukázka toho, že lze dobře sladit úspěšné vzdělávání i s časově náročným režimem tréninků ve vrcholovém sportu, protože Patrik Nečas hraje hokej za Kometu Brno a má spolu s dalšími žáky-hokejisty upravený studijní program.

Ještě jednou velká gratulace!

 

učitelé zeměpisu

               ZŠ Labská

Zroj použitého obrázku

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/20/1855_Colton_Map_of_the_World_on_Mercator_Projection_-_Geographicus_-_WorldMercator-colton-1855.jpg