2. B na podzimní naučné vycházce

29.10.2021 20:30

Oboru Holedná navštívili žáci 2. B. Níže se dočtete, co vše zažili a poznali.


Dne 25.10. jsme se s žáky 2.B vydali na podzimní výlet do obory Holedná. Jen samotná cesta autobusem nabízela krásné pohledy na podzimní přírodu. V oboře si žáci prožili roční období na vlastní kůži. Sluníčko svítilo, ale podzim se ohlásil svým typickým počasím - chladným vánkem, který zvedal listí ze země. 
Také jsme měli možnost pozorovat velkou rodinku divokých prasat. Zjistili jsme, že i prasátka mají raději sluníčko, jelikož spousta z nich se na něm vyhřívala.  Z obory jsme odcházeli s dalšími poznatky o podzimním ročním období. Také jsme se díky naučné tabuli dozvěděli, jak dlouho se v přírodě rozkládají konkrétní odpadky a řekli jsme si, jak správně s odpadky zacházet, aby nezůstávaly pohozené v lese.
Děti si užily i hraní dřevěného pexesa, kde vzájemně spolupracovaly, aby k sobě správně přiřadily například konkrétní zvíře a jeho stopu. Na to, jak se den vydařil se můžete podívat ve fotogalerii. 


Mgr. Michaela Válková

třídní učitelka 2.B