ZÁPIS DO 1. TŘÍD

pro školní rok 2021/2022

Zápis dětí do základních škol vychází z ustanovení zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů.

Zápisy k povinné školní docházce se konají dle §36 odst. 4 školského zákona v období od 1. dubna do 30. dubna 2021.

Zápisy k povinné školní docházce proběhnou i v letošním školním roce v souladu s platnými právními předpisy (školský zákon, vyhláška o základním vzdělávání a správní řád), které se v otázkách zápisu k povinné školní docházce v uplynulém roce nijak nezměnily.

Pro školní rok 2021/2022 nabízí naše škola 72 volných míst do 1. ročníku.

1. Přednostně budou přijaty děti ze spádového obvodu školy

2. Dále děti s trvalým pobytem v Ostopovicích a Troubsku (spádové obvody od 6 . ročníku)

3. V případě nenaplnění kapacity budou přijaty děti z nespadových obvodů.

4. Při překročení kapacity v bodech 2 a 3 bude o přijetí dětí do školního vzdělávání rozhodovat los

Informace o zprácování osobních údajů -  ZDE.

AKTUÁLNÍ INFORMACE K ORGANIZACI ZÁPISU

(v souladu s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva před koronavirem a onemocněním COVID-19)

Termín podání žádostí:

čtvrtek 8. dubna 2021

pátek 9. dubna 2021

(nejpozději však možné podat do 30. dubna 2021 )

ZÁPIS SE USKUTEČNÍ BEZ OSOBNÍ PŘÍTOMNOSTI DĚTÍ VE ŠKOLE

1. Přijímání žádostí o příjetí

1. Vygenerujte si žádost o příjetí ZDE (http://zapisdozs.brno.cz/)
  2. V oddílu „Sekce další nepovinné údaje…“ uveďte, zda máte zájem o školní družinu ŠD (pokud ještě nevíte, zadejte ANO, poté se rozhodnete)
  3. Žádost vyplňte, vytiskněte a !!!PODEPIŠTE!!!
  4. K žádosti přiložte KOPII rodného listu dítěte a dokladu totožnosti zákonného zástupce (občanský průkaz)
  5. Dokumenty doručte základní škole (↓)

ZPŮSOBY DORUČENÍ ŽÁDOSTI ŠKOLE:

1. E-mailem s elektronickým podpisem (do předmětu zprávy zadejte „Žádost o příjetí – jméno a příjmení dítěte“), email: doskoly@zslabska.cz
  2. Datovou schránkou (6t3mjy6)
  3. Poštou jako doporučený dopis
  4. Osobně do schránky u hlavního vchodu školy v zalepené obálce
  5. Osobně do kanceláře školy v uvedené dny zápisu (V tyto dny bude u školy nachystán u budovy školy „fotokoutek“, kde je možné syna/dceru vyfotografovat):

8. dubna 2021 (12:30 – 16:00)

9. dubna 2021 (8:00 – 15:00)

VYDÁVÁNÍ ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ PROBĚHNE DO 30 DNŮ OD PŘIJETÍ ŽÁDOSTI.

Sledujte webové stránky školy (sekce „pro předškoláky“, kde budou zveřejněny identifikátory rozhodnutí o příjetí a další pokyny pro vyzvednutí dokumentu).

1. Přijímání žádosti o odklad povinné školní docházky

1. Vygenerujte si žádost o příjetí ZDE (http://zapisdozs.brno.cz/)
  2. Žádost vyplňte, vytiskněte a !!!PODEPIŠTE!!!
  3. K žádosti přiložte KOPII rodného listu dítěte a dokladu totožnosti zákonného zástupce
  4. Dále přiložte:
  • Doporučení školského poradenského zařízení (SPC nebo PPP)
  • Doporučení odborného lékaře (dětského lékaře) či klinického psychologa
  1. Dokumenty doručte základní škole (↓)

ZPŮSOBY DORUČENÍ ŽÁDOSTI ŠKOLE:

2. Datovou schránkou (6t3mjy6)
  3. Poštou jako doporučený dopis
  4. Osobně do schránky u hlavního vchodu školy v zalepené obálce

8. dubna 2021 (12:30 – 16:00)

9. dubna 2021 (8:00 – 15:00)

VYŘÍZENÍ ODKLADU POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZKY PROBĚHNE DO 30 DNŮ OD PŘIJETÍ ŽÁDOSTI

V případě, že doporučení školského poradenského pracoviště nebo doporučení lékaře Vám bude teprve vydáno, je nutné o tom školu uvědomit a doručit je neodkladně po jejich vydání.

KONTAKTY:                       skola@zslabska.cz

Základní škola, Brno, Labská 27, příspěvková organizace

Labská 27/269, 625 00 Brno

Telefon: +420 547 218 165

Mobil: +420 777 246 767

ÚŘEDNÍ HODINY: Pondělí 8:00 - 12:00, Středa 12:00 – 16:00

K zápisu je nutné podat

Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání

(tuto žádost naleznete na http://zapisdozs.brno.cz,  od 1.3.2021 ).

Žádosti o odklad povinné školní docházky je nutné vyjádření z PPP a dětského lékaře/klinického psychologa.

(tuto žádost naleznete na http://zapisdozs.brno.cz,  od 1.3.2021 )

Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku.

Zájem o zápis do školní družiny, jejíž provoz bude od 6:30 do 17:00 hod., zapisujete rovněž v

Žádosti o příjetí k základnímu vzdělávání.

Edukativně stimulační skupinky se v letošním roce kvůli epidemilogické situaci nekonají.

(více na www.zslabska.cz)

Desatero školáka