3. místo ve florbale škol

23.4.2023 13:06

29.3.2023 proběhlo Krajské kolo florbalu starších žáků škol a naše škola byla jeho součástí


Výběr florbalistů z devátých a osmých tříd si na podzim 2022 vybojovali postup z okresního kola díky ovládnutí celého turnajového systému. Dlouho se čekalo na Krajské kolo, ale na konci března to přišlo. Turnaj se odehrál ve Slavkově u Brna za účastí vítězů okresních kol jihomoravského kraje a pořádající školy ze Slavkova. Úvodní los před turnajem přisoudil našim chlapcům tzv. skupinu smrti s domácí školou, Očovskou a školou ze Znojma. Především poslední dvě úzce spolupracují s florbalovými kluby a ve svých školách vedou kroužky pro nejsilnější kluby ve svých městech. Toho se však naši kluci nezalekli a při stálé motivaci si poradili po fantastické produktivitě se všemi třemi týmy ve skupině. Znojmo jsme porazili 4:3, Očovskou 3:2 a Slavkov 4:1. Díky tomu jsme měli lepší výchozí pozici při postupu do semifinále.

Vyřazovací fáze byla jiná a kdo vyhrál, tak postoupil do finále. Zápas s Židlochovicemi vypadal velmi dobře, vedení 4:1 v půlce druhé poloviny utkání už nasvědčoval tomu, že finále nás nemine. Bohužel se projevila první smůla v turnaji a zlomená florbalová hůl a dva odrazy před bránou znamenali remízový stav a to jen 10 vteřin před řádným koncem utkání. Kluky to velmi psychicky rozhodilo a šlo se do nájezdů. Hned první jsme neproměnili a soupeř ano. To už vypadalo zle a nakonec jsme byli úspěšní jen jednou a soupeř dvakrát a sen o triumfu v Krajském kole se rozplynul. V souboji o 3. místo se jeli opět nájezdy a zde už bylo štěstí na naší straně a díky porážce ZŠ Kobylí jsme skončili na krásném 3. místě. Děkujeme všem žákům za velmi řádnou a příkladnou reprezentaci školy.