Atletické závody - Pohár rozhlasu

16.5.2022 13:13

Vybraní žáci 2. stupně se zúčastnili atletické soutěže Pohár rozhlasu. Výsledky se dočtete v tomto článku.


Ve čtvrtek dne 12.5.2022 se žáci 8. a 9. tříd zúčastnili týmové soutěže v základních olympijských disciplínách v atletice. Pohár rozhlasu se konal na hřišti AC Moravské Slávie, kde jsme společně doběhali, doskákali a dovrhali až na několik krásných konečných příček.

Z chlapců si velice dobře vedl Štěpán Pleva, který skočil do dálky 5,13 m (4. místo). Vojtěch Holcman ke skokanským disciplínám přidal krásných 150 cm ve skoku vysokém. Pěkného umístění se dostalo také chlapecké štafetě ve složení Kubečka, Brabenec, Šebela, Mareš (6.místo) a následně v běhu na 1500 m, Davidovi Kubiakovi (5:04 min.). Na závěr dne se svým výkonem blýskl také David Kubečka, který vrhnul koulí 11,04 m (4. místo). Pěkné výkony předvedli také Lukáš Mátl (1500 m) a Jura Dostál (výška). Týmové úsilí chlapců je dostalo až na perfektní 6. místo z celkového počtu 23 škol.

Z dívek proběhla cílovou rovinkou ve sprintu na 60 m s krásným časem (9,15 min.) Julie Ondrušová. Ve vrhu koulí se Eliška Němcová a Laura Křížová umístily s těsnými výkony (7,30 a 7,24) na 28. a 31. místě ze 63 závodnic. Dívčí celkový týmový výkon je sice nevynesl na horní příčky, avšak všechny žákyně se svými disciplínami bojovaly až do konce. Děkujeme za účast Tereze Svobodové (60 m), Vandě Přibylové (výška, dálka), Sáře Vranové (60 m a 800 m), Nele Gregorové (dálka, štafeta), Elišce Lisé (výška, dálka) a Dominice Kotlánové (štafeta, 800 m).

Sportovcům ke krásným sportovním výkonům gratulujeme!

 

 

Mgr. Anna Vondráčková

za učitele TV