Den Země ve 2.B

27.4.2021 09:34

Žáci 2.B oslavili Den Země projektovým vyučováním. Prohlédněte si a přečtěte, jak si to užili.


V týdnu, kdy slaví Země svůj svátek jsme si dopřáli 2 krát 2 hodiny povídání o naší planetě. Pracovali jsme s pracovními listy, ve kterých jsme si připomněli, jak se musíme o přírodu starat, aby nám vydržela dlouho zdravá, vyzkoušeli jsme si třídění odpadu do žluté, modré, zelené a hnědé popelnice.
Naše projektové vyučování vyvrcholilo ve čtvrtek 22. 4. - Dnem Země, kdy jsme si ji "osahali" a s její pomocí rozvíjeli svoji fantazii . Děti tvořily květinové mandaly, hmyzí domečky, otisky přírody do plastelíny, obrazy vyrobené jarem v potravinové fólii, tvoření z květů a listů, klacíků, kamínků i hlíny.
Déšť nás sice zahnal do třídy, kde jsme svá díla dotvořili, ale radost ze hry s přírodninami a dobrou náladu nám nesmyl (viz. fotodokumentace).


Žáci 2.B, Marcela Špalková a Hana Zatloukalová