Jablíčkobraní v 1.C

6.10.2022 15:25

Jak si děti užily den s jablíčky v 1.C? Dozvíte se v tomto článku.

Na konci září si žáci 1. C s paní učitelkou v projektovém vyučování užili jablíčkového dne. Voňavé ovoce se doslova koulelo všemi předměty a bylo dětem i názornou pomůckou.
V českém jazyce si děti z jablíček vytvořily již známá a naučená písmenka, v matematice porovnávaly množství ovocných hromádek a učily se sčítat i odčítat. Výtvarná výchova se hemžila jablíčkovými razítky a v hudební výchově si žáci zazpívali známé písničky, jak jinak než s jablíčky.
Řada přišla i na taneční umění - i tady byly tanečky tematické. Nejvíce se však všichni těšili na pečení pravého jablečného štrúdlu.
Jablíček bylo dost a malých pomocníků ještě více. Ve školní kuchyňce se válelo a strouhalo a brzy celá škola voněla skořicí. Ještě malá ochutnávka vedení školy a už se děti mohly vrhnout na vlastnoručně vyrobené voňavé válečky. Byly opravdu výborné - talíře byly za chvíli prázdné. Jablíčkové dopoledne se velmi vydařilo a děti se hravým a zábavným způsobem naučily mnoho užitečného a zajímavého.

Mgr. Zdeňka Grižáková

třídní učitelka