Lov "bobříků" ve školní družině

11.2.2022 08:47

Co vše děti během tohoto týdne prožily se dočtete v tomto článku.

V posledních dvou týdnech měsíce ledna se všechny děti ve školní družině vydaly na velký lov, lov Bobříků. Bez ohledu na věk se všechny s velkou radostí pustily do plnění zkoušek, při kterých se hodně nasmály, v mnohém zdokonalily a mnohému naučily. A tak po Bobříku zručnosti jsme mohly my větší předvést svoje vlastní díla a tak mimo jiné vzniklo i legové mraveniště a my menší už všichni umíme uvázat mašličku na botě. Při Párovém bobříku jsme poznaly, že pokud si pomáháme, vše se nám společně pak podaří.  Díky Bobříku záchrany umíme ošetřit drobná zranění a víme si už rady, jak vyhledat pomoc. Co všechno nám dobře jde jsme vyzkoušely při Bobříku hbitosti a jak chytrou máme hlavičku zase u Bobříka paměti. Naučily jsme se novou "tajnou řeč" - Morseovku - při zkoušce Bobříka indiánských signálů a někteří z nás ji pak mohly doma naučit i svoje rodiče :-) Při Bobříku úklidu jsme se rádi postaraly o náš nepořádek a opravdu s velkou chutí jsme si každý den umyly i svoje lavice. Největší radost však dětem u nás v našem 3. oddělení udělal úkol Bobříka ušlechtilosti, při kterém jsme společně uklidily naše dětské hřiště Sluníčka od všech odpadků. Při tomto úkolu se k nám rády připojily i další děti, které jsme na hřišti potkaly, což nás velmi potěšilo. Jako nejtěžší zkouška se však u všech ukázal Bobřík mlčení, a protože jsme se všichni poctivě snažily nakonec se podařilo i tuto zkoušku všem dokonale splnit :-) Na závěr jsme si jako odměnu vyrobily vlastní placky pro všechny správné Kluky a holky od Bobří řeky a při povídání o panu Jaroslavu Foglarovi jsme se seznámily poprvé také s Rychlými šípy. Největším dobrodružstvím pak byl nakonec příběh "Záhada hlavolamu" a i u této poslední zkoušky jsme všichni obstály a skutečného ježka z klece ven jsme samy dostaly!

Kolektiv školní družiny