Pasování na čtenáře

29.9.2022 10:33

Prvňáčci se vydali do knihovny, kde byli pasování na čtenáře. Více se dozvíte v tomto článku.

Stejně jako každý školní rok, i letos prvňáčci z Labské zamířili do Knihovny Jiřího Mahena, aby byli slavnostně pasováni na čtenáře a vstoupili do světa literatury.
Setkali se s Písmenkovou královnou, které složili slib, který po víle zopakovali: „Slibuji ve jménu všech krásných knížek, pohádek, příběhů a básniček – budu knížky opatrovat jako nejvzácnější poklady, budu je mít rád, budu se k nim chovat opatrně a s úctou. Tak slibuji!“
Dále děti plnily drobné čtenářské úkoly a za odměnu získaly záložku do knihy a další drobné dárky.
A jako v pohádce, zazvonil zvonec a návštěvy v knihovně byl konec. Zpět do školy jsme se vrátili jako opravdoví čtenáři.

Mgr. Markéta Kubová

za kolektiv učitelů 1. ročníku