Podzim v 5.B

9.11.2022 12:55

Podzimní dny v 5.B. Přečtěte si, co vše děti zažily ve škole i jinde :)


V pátek 21.10. se žáci 5.B vydali do obory Holedná, aby vnímali změny v přírodě – změny podzimu. Plnili nejrůznější úkoly, např. poznávání spadených listů, plody listnatých stromů, jehličnaté stromy, zvířata v oboře aj. Žáci byli rozděleni do skupin a měli za úkol vytvořit přírodní mandalu. Moc se jim všem povedla.

V úterý 25.10. nám pokračoval PODZIM ve třídě. Zde jsme se zaměřili na smysly a zručnost. Nejprve děti podle čichu a chuti poznávaly druhy ovoce a zeleniny a také soli a cukru. Po ochutnávce musely vše, co ochutnaly si zapamatovat a nakreslit. Byly to zajímavé a legrační úšklebky. Na závěr si děti vyrobily podzimní dekoraci z přírodnin, které si v pátek v Oboře nasbíraly a z brambor, které si z domu donesly. Dekoraci si děti odnášely na podzimní prázdniny domů a móóóc se jim povedla.

Už teď se děti těší na projekt ZIMA a VÁNOCE :-)
 
Mgr. Kamila Horáčková
třídní učitelka