Příběhy našich sousedů ve školním roce 2021/22

10.8.2022 10:04

Jak v letošním školním roce projekt probíhal? To se dočtete v tomto článku.


Naše škola se stejně jako v minulých letech zapojila do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů neziskové organizace Post Bellum. Edita, Míša, Viktor, Julie a Bára vyzpovídali pamětnici a natočili její vzpomínky, ze kterých pak vytvořili dokument. Do projektu s námi odvážně vykročila paní Ilnara Dudash, ředitelka Ukrajinské iniciativy jižní Moravy a ředitelka Ukrajinského centra na Moravském náměstí v Brně. Práce to byla náročná, ale naše úsilí se vyplatilo. Naši žáci (všichni z 8.B) si po prezentaci na slavnostním večeru, kam si připravili báseň, vybojovali 3. místo mezi brněnskými školami. Děkuji Viktorovi za úžasnou práci za kamerou i se stříháním videa, Julči za hlas, fotografie a závěrečné prezentování básně, Editě za kontrolu zvuku, práci s diktafonem a krásnou recitaci, Míši za vedení rozhovoru s paní Ilnarou a sepsání scénáře, Báře za hlídání plnění úkolů.
Náš dokument si můžete prohlédnout spolu s dalšími materiály na stránkách Příběhů našich sousedů: https://www.pribehynasichsousedu.cz/brno-xii/brno-xii-2021-2022/dudash-ilnara/


Mgr. Jana Chudá

pedagogické vedení projektu