Projektový den Brno renesanční

14.6.2023 15:44

Že se dají hodiny dějepisu strávit jinak než v lavicích? To se přece ví! 8. června jsme se my, žáci 7.C, vypravili za renesančními památkami našeho města.


V rámci projektového dne nás nejprve čekalo seznámení s historikem, panem Mgr. D. Hodečkem, který nám na Moravském náměstí u modelu středověkého Brna připomněl, jak naše město vypadalo před více než pěti sty lety.

Potom jsme se vydali hledat památky postavené v renesančním stylu. Obdivovali jsme arkády v Domě pánů z Kunštátu, výzdobu na fasádě Domu pánů z Lipé a rozsáhlý prostor Biskupského dvora. Také jsme si připomněli několik brněnských pověstí a nakonec jsme se na Petrově proměnili v detektivy. Pátrali jsme tptiž po renesančních prvcích v interiéru kostela i v okolí.

V osmé třídě se těšíme na další tematickou procházku Brnem, tentokrát barokní.