Recitační soutěž na 1. stupni

9.5.2022 13:05

V posledním dubnovém týdnu proběhla recitační soutěž na 1. stupni. Náhledněte do tohoto dne tímto článkem.

Ve čtvrtek 28. dubna proběhlo školní kolo recitační soutěže, která byla rozdělena do dvou kategorií podle věku. Za 1. až 3. třídy se zúčastnilo celkem 27 žáků, kteří postoupili z třídního kola. Za 4. a 5. třídy se zúčastnilo celkem dvanáct nejúspěšnějších žáků předcházejících třídních kol.
Paní učitelky v roli porotkyní měly opravdu těžký úkol vybrat tři nejlepší recitátory, protože všechny děti byly připraveny naprosto precizně. A tak o vítězství rozhodly opravdu jen detaily.

1. kategorie:

Na 1. místě se umístila Marie Helánová ze 3. B, s básní ,,Ptám se, ptám se, pampeliško.

Na 2. místě se umístila Zoe Abrahámková ze 2. B, s básní ,,Vrtulníky na výletě".

3. místo patřilo Jindrovi Dvořákovi ze 3. A, za báseň ,,Království lenochů".

2. kategorie:
Na 1. místě se umístila Natálie Hřebačková ze 4. A s perfektním přednesem básně od Jiřího Žáčka „Pět minut v Africe“.
2. místo obsadila Diana Stashkiv z 5. A se skvělým dramatickým výstupem balady „Vodník“
K. J. Erbena.
3. místo si zasloužil Teodor Turek z 5.B výbornou recitací opět Erbenova Vodníka.

Vítězové dostali samozřejmě diplomy a odměnu.
Gratulujeme nejen jim, ale i všem odvážným účastníkům a děkujeme za nevšední zážitek.

Za porotu sepsala Kateřina Ježová a Kateřina Soukupová