Stávka - středa 6. 11. 2019

4.11.2019 22:56

Aktuální informace o stávce.


Vážení rodiče,

z důvodu stávky pedagogických pracovníků bude naše základní škola dne 6. listopadu 2019 uzavřena, a to včetně školní družiny a jídelny.

Pedagogický sbor se většinově vyjádřil pro zapojení do stávky, ředitelství školy tak není schopno zajistit provoz školy, a to ani v omezeném režimu. Výjimkou je návštěva žáků 9.A na úřadu práce, která souvisí s volbou povolání – nelze již zajistit náhradní termín.

Omlouváme se za způsobené komplikace a věříme, že pochopíte důvody stávky. Nejedná se pouze o platy učitelů, ale rovněž o alarmující situaci, ve které se nachází české školství. Chybí mladí učitelé, je velmi špatně a chaoticky nastaveno inkluzivní vzdělávání. Přesto se snažíme nic nevzdávat a potřebujeme také vaši podporu, aby naše děti dostaly kvalitní vzdělání. 

Velmi si vážíme vaší podpory.

Michal Dlouhý, ředitel školy