Tříkrálová stezka v 1. třídách

18.1.2022 09:46

Žáci 1. tříd putovali po stopách Tří králů. Přečtěte si, jak se jim dařilo.

Ano, svátek Tří králů máme již za sebou, ale rádi se podělíme o zážitky, které čekaly na žáky prvních tříd. Shlédnutím pohádky Chaloupka na vršku - Jak to bylo na Tři krále se žáci seznámili se třemi mudrci. Společně si přečetli obrázkový příběh o putování mudrců k Ježíškovi. Potom se vydali na tříkrálovou stezku plnit zajímavé úkoly. A jaké úkoly na prvňáčky čekaly? První úkol byl jednodušší. Žáci měli přiřadit jména k mudrcům a najít největší hvězdu, která králům svítila na cestu. Druhým úkolem bylo hledání korábů pouště, které mudrcům pomáhaly. Ve třetím úkolu jsme luštili, co mohli králové vidět v poušti a co vidět nemohli. Pátý úkol všechny moc bavil. Nabírali jsme v oáze vodu a nesli ji unaveným velbloudům. Další úkoly byly taky zábavné a zajímavé. Z písmen jsme skládali název města a mudrcům jsme pomohli najít správnou cestu. Zazpívali jsme píseň Ježíškovi, rozdělili dary, které mu mudrcové přinesli. Vyrobili jsme si i anděla, který mudrce varoval, aby se při zpáteční cestě vyhnuli Jeruzalému. A na konec jsme si příběh převyprávěli pomocí obrázkových kartiček. Bojovka nás všechny moc bavila a těšíme se na další zážitky ve škole.

Mgr. Kateřina Soukupová

třídní učitelka 1.C