Turnaj ve florbale základních škol

24.1.2023 13:37

Listopad patřil florbalistům naší školy.


V pátek 4.11. začal pro naši školu florbalový turnaj ZŠ pro 6.-7.ročníky. V úvodním postupovém kole se naše škola utkala se ZŠ Slovanské náměstí. Těžký souboj jsme dokázali zvítězit nejtěsnějším možným způsobem po výsledku 3:2. Druhé utkání bylo proti ZŠ Novolíšeňská, kde naši žáci ukázali chladnokrevné zakončení a poměrem 4:1 jsme dokráčeli k prvnímu místu ve skupině a postupu do dalšího kola.
Finálové kolo vítězů skupin Brna nám přisoudilo dvojici týmů ze ZŠ Chalabalova a Blažkova. První zmíněná škola nám v utkání dovolila opravdu mnoho, ale zakončení ztroskotala na brankáři. Po Výsledku 4:0 jsme tušili, že cesta na krajské finále bude náročná. Druhé utkání jsme vzali od začátku do svých rukou a soupeře jsme tlačili. Po pár minutách na tabuli svítilo skóre 2:0 a my stále tlačili. Bohužel neproměněné šance a tři hrubky nás stály vedení a ve druhé půli jsme již nedokázali navázat na silný tlak z úvodu. Výsledek 5:3 pro ZŠ Blažkovu znamenal konec nadějí, přesto vynaložené úsilí všech členů velmi oceňujeme.