Třídy 2.A a 2.B na velikonočních dílnách

1.5.2022 21:42

Dopoledne plné velikonoční tematiky si užili žáčci 2. tříd. Přečtěte si, jak se jim dařilo.


Začátkem měsíce dubna žáci 2. ročníků navštívili SVČ Linka, kde se děti zúčastnily velikonočního programu. Po příchodu nás přivítaly moc milé paní, které nás celým programem provázely. Po usazení dětí ke stolečkům se mohlo začít se zpracováním těsta a následně s pečením velikonočních jidášů, jejichž vůně provoněla celou místnost. Žáci si také poskládali papírovou krabičku, kam si uložili porcelánovou misku na vajíčko, kterou si sami vyzdobili. Část programu byla věnována vyprávění o Velikonocích a výrobě Moreny. Dále měly děti možnost vyzkoušet si tradiční kroje, které jim padly jako ulité. Celý program byl zakončen velmi mile - pohlazením kuřátek. Žáci odcházeli spokojeni a plni dalších dojmů a zážitků.

 

Mgr. Míchaela Válková

třídní učitelka 2.B