Za starou Prahou a za golemem

6.10.2022 20:40

Učit se můžeme i díky zážitkům. Nevěříte? Přečtěte si článek o exkurzi do Prahy.


21. září do Prahy vyrazila třída 8.A a 27. září ji následovala 8.B.  Nejdřív jsme se seznámili s Belvederem, Královskou zahradou i Zpívající fontánou. Pak naše kroky zamířily přímo do areálu Hradu. Podrobně jsme si prohlédli Chrám sv. Víta a Starý královský palác. Prošli jsme si Zlatou uličku a prozkoumali vězení ve věži Daliborka.

              Naší další zastávkou byl Karlův most. U něho jsme na Kampě objevili místo, kde se natáčely legendární chobotničky, a nakoukli jsme také do míst, kde se nachází Lennonova zeď. Královskou cestou jsme došli na Staroměstské náměstí, procházku nám nezkazila ani krátká, ale prudká přeháňka. Potom jsme pokračoval do bývalého pražského židovského města. Tam jsme zjistili, jak stará je Staronová synagoga, proč hodiny naproti ní „jdou pozpátku“, kde bychom při troše štěstí našli golema a jaká tajemství skrývá Starý židovský hřbitov. Nakonec jsme si prohlédli Týnský chrám, kupecký dvůr Ungelt a Prašnou bránu. Před odjezdem nesmělo chybět zastavení v Palladiu.

              Teď jen zbývá zajímavě zpracovat výstupy z exkurze, jedničky z češtiny se totiž vždycky hodí.          

                                                                                     M. Cendelínová