Závody v plavání 1. stupně

24.1.2023 13:41

V půlce listopadu se na naší škole uskutečnily závody v plavání určené pro 3.-5. třídy.

Kromě našich zástupců k nám dorazily školy Hudcova, Jasanová a Přemyslovo náměstí. Akce se nakonec zúčastnilo na padesát plavců, rozdělené do výkonnostních skupin podle ročníků a také podle plaveckých způsobů prsou, kraulu a ve smíšených štafetách. Z našich plavců jsme měli velký radost a po zásluze se ve všech kategoriích objevovali na stupních vítězů. Patrik Hamza, který chodí do 3.C se umístil na celkovém druhém místě v nejmladší kategorii v obou plaveckých způsobech. Podobně na tom byla Olivia Mayerová ze 4.C, která ve způsobu prsou vyhrála a při kraulu se umístila na třetím místě v kategorii 4. tříd. A o chloupek lepší byl v nejstarší kategorii Matěj Rýznar z 5.A. Při způsobu prsou skončil jen těsně na druhém místě, ale při kraulu už byl nejrychlejší a vyhrál. Štafetové závody se za naší účasti konaly jen pro první dvě věkové kategorie. V nejmladší jsme vyhráli, ale mnohem zajímavější boj o prvenství byl u čtvrtých tříd. Výsledek a vítězství dělilo jen 43 setin vteřiny a pouhé centimetry. Pro naši školu to bohužel byla jen druhá příčka, ale pro diváky velice dramatický závod. Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na další ročník.