"Zdravé zuby" na 1. stupni

8.12.2021 09:15

Jak čistit zoubky? To se děti dozvěděly ve výukovém programu studentů stomatologie "Zdravé zuby".


V průběhu čtvrtečního a pátečního dopoledne v listopadu proběhl ve všech třídách I. stupně výukový program "Zdravé zuby". Děti byly seznámeny s vývojem lidského chrupu, se stavbou zubů - z jakých částí se jednotlivé zuby skládají, také s jednotlivými druhy zubů a jejich funkcí při zpracování potravy v dutině ústní.
Studentky posledního ročníku stomatologie dětem vysvětlily a názorně ukázaly na umělých modelech zubů jak se o chrup správně starat, jak správně manipulovat s kartáčkem v ústech, aby byly zuby správně očištěny, ale současně nebylo ublíženo dásním. Návazně si žáci prakticky vyzkoušely vlastním kartáčkem zuby vyčistit. Kdo měl zájem, mohl si nechat obarvit zoubky kontrastní látkou, která mu ukázala, které zuby v ústech má pěkně čisté a na kterých se drží plak.
Dětem se výukový program moc líbil a obohatil je o nové poznatky.

 

Za tým učitelů I. stupně

Mgr. Marika Lleshi