Zvířata na jaře

28.3.2022 08:56

Jak se příroda probouzí na jaře? Výukový program na toto téma shlédli žáci 1. stupně.


Dne 16. 3. 2022 žáci tříd 3. A, B, C a 2. A měli příležitost vyslechnout si přednášku na téma "Ptáci na jaře" od Ing. Romana Zajíčka, zoologa z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Jeho koníčkem je především ichtyologie a herpetologie, dlouhodobě spolupracuje na natáčení popularizačních zoologických pořadů. Externě přednáší na středních i vysokých školách. Žáci si z programu odnesli kromě spousty zážitků také velké množství nových poznatků a informací hlavně z říše ptáků, ale i jiných živočichů a o tom, co se děje v přírodě na jaře. Nechyběly rekvizity vycpaných zvířat, ale především byly děti nadšeny z živých exemplářů, se kterými se mohly seznámit. Děkujeme!

 

Mgr. Marika Lleshi

třídní učitelka 3.A