Třída 6.C na výstavě Tutanchamona

1.6.2022 09:22

Do starověkého Egypta nahlédli žáci 6.C. Přečtěte si, jak si výstavu užili.


Začátkem května si žáci šesté třídy prohlédli výstavu "Tutanchamon – jeho hrobka a poklady" v pavilonu C na brněnském Výstavišti.

Společně jsme objevovali starověký Egypt 18. dynastie a měli jsme možnost zažít pohled do hrobky mladého faraona tak, jak ji před sto lety objevil archeolog Howard Carter. Prošli jsme si jeho pohřební komory a obdivovali jsme zlaté poklady. Čekalo na nás víc než tisíc exponátů. Zážitek z prohlídky nám pomáhal dokreslovat zvukový průvodce, díky kterému jsme se dozvěděli také spoustu zajímavostí. Viděli jsme repliky posmrtné masky Tutanchamona, pozlaceného sarkofágu, sošek i šperků.

Během dvouhodinové prohlídky jsme ve dvojicích vyplňovali také pracovní listy. Jak jsme si tuto netradiční výuku dějepisu užívali, najdete ve fotogalerii.

Martina Cendelínová

třídní učitelka a vyučující dějepisu 6.C