Finanční gramotnost ve 4. ročníku

9.10.2019 18:40

Finanční gramotnost ve 4. ročníku


Finanční gramotnost patří v dnešní době mezi velmi diskutovaná témata a její základní znalosti je třeba osvojit již dětem na první stupni. Pro čtvrté ročníky je možno využít projektu Abeceda peněz od České spořitelny, ke kterému se obě naše třídy přidaly. Děti by se měly naučit základním finančním znalostem a na své modelové obchodní společnosti si vyzkoušejí základní kroky výroby zboží. 

Děti na své cestě začaly návštěvou pobočky České spořitelny v Campus Square, kde si mohly prohlédnout práci na pokladně, za přepážkou, a dokonce se podívat do "zákulisí" do bankovního trezoru.

Děti se na práci ve své firmě moc těší, mají již zvolené ředitele, účetní a asistenty a v rámci skupinových prací vymýšlejí jak nejlépe zhodnotit peníze, které na start svého podnikání dostaly.

Všichni se těšíme a jsme zvědaví, jak se jim to povede.