Projektové dny v 2. B

10.4.2024 22:33

Koncem března proběhly v 2. B dva projektové dny.


První projektový den se týkal surovin a výrobků, kde si děti ve skupinkách připravily suroviny k výrobě pomazánky. Každá skupinka se tak zapojila do soutěže o nejlepší pomazánku. Žáci se měli ve skupinkách domluvit, kterou pomazánku připraví a rozdělit si tak úkoly, kdo co přinese. Předtím, než jsme šli všichni do kuchyně, zhlédly děti video s návodem, jak postupovat správně při přípravě pomazánky. V kuchyňce si všichni nachystali pomůcky a suroviny. Plnou silou se pak pustili do díla. Každá skupinka pracovala moc pěkně a připravila výborné a chutné pomazánky. Bylo těžké rozhodnout, která pomazánka je ta nejlepší. Nakonec si cenu odnesli všichni, jedna skupinka za nejlepší chuť, druhá za zdravou pomazánku, třetí za vůni a čtvrtá za nazdobení chlebíčků…Všichni dostali ceny a medaile. Velmi jsme si to užili.

Druhý projektový den se týkal Velikonoc. Ten den jsme si povídali o Velikonocích, zhlédli jsme video: Chaloupka na vršku – Jak se pomlázky ztratily. Poté si děti vytvořily krásné košíčky s nabarvenými vajíčky, které si pak odnesly domů.