Den Země na 2. stupni

11.5.2024 20:23

Věděli jste, že se díky tomuto projektovému dni stala skupinka našich žáků hrdými patrony lemura kata?


Venku svítí sluníčko, příroda je v květu a Vás nebaví být zavřený/zavřená uvnitř? Nás také ne! Proto jsme si pro žáky druhého stupně připravili dva projektové dny.

Využili jsme Dne Země, ve dnech 29. a 30. dubna zrušili dělení podle tříd a dali každému žáku svobodu vybrat si, čemu se chce v následujících dvou dnech věnovat. A že bylo na výběr! Na své si rozhodně přišli fanoušci ekologie (vyzkoušeli si např. recyklaci starého papíru), turistiky (vypravili se k pramenu Leskavy, k jeskyni Pekárně aj.) nebo manuální práce (v naší dílně vyrobili hmyzí hotely). Nestrádali ani milovníci angličtiny (mimo jiné poznávali přírodniny v anglickém jazyce), umění (tvořili umělecká díla vztahující se k přírodě) nebo jídla – ti si vyrobili sýr, seznámili se s jedlými rostlinami atd.. Nabídka byla pestrá a každý si v ní mohl najít „to své.“

V hlavách se nám již objevují nápady na další zajímavé projekty, abychom našim žákům výuku co nejvíce zpestřili a neustále ji posouvali vstříc modernímu školství.

Za celý kolektiv 2.stupně Jan Křemen